El Sanatları ile Oya modelleri El Sanatları Forumundan İğne oyası zil örneği yapılışı resimli anlatım -iğne oyası zil örneği tekniği Hakkında Kısa Bilgi.
 1. #1
  Cezalı
  Üyelik tarihi
  29 Mayıs 2009
  Bulunduğu yer
  baba ocağından
  Yaş
  22
  Mesajlar
  2.829  İğne oyası zil örneği yapılışı resimli anlatım -iğne oyası zil örneği tekniği


  İğne oyası zil örneği yapılışı resimli anlatım -iğne oyası zil örneği tekniği


  Merhaba arkadaşlar öncelikle alışık olmadığınız bu fotoğrafsız anlatım şeklinin sebebini açıklamak istiyorum mefruşat kursunu başladım arkadaşlar bu yüzden ayrıntılı fotoğraf çekerek anlatım yapmaya fırsat bulamıyorum bu yüzden kusura bakmazssınız inşallah anca bukadar yapabildim

  http://www.onlineigneoyasi.com/Top-yapilisi_urun_63.aspx Bu linkte top yapılışı var bu zilleri yapabilmek için top yapılışı gibi başlıyoruz 11 tane pırpır yapıyoruz ve o 10 sıra dönüyoruz top yaparken bir yerde gözleri küçültmeye başlamamız gerektiği yazıyor bu örnekte onu yapmıyoruz her göze bir tavşan kulağı yapıyoruz bitiriyoruz "tavşan kulağıyapılışı"
  Not : Örnek bittiğinde elinize göre boyutu değişebilir çok büyük yada çok küçük olduysa ilk başlarken yaptığımız 11 pırpırın sayısını küçük olduysa çoğaltabilir büyük olduysa eksiltip tekrar yapabilirsiniz..
  Alt yeşil yaprağı 4 pırpırla başlıyoruz 4 pırpır yapıp ters düğümlü dağ yapar gibi yapıyoruz en tepeye geldikten sonra Pırpır olamayan tarafına her göze batarak aşşağıya iniyoruz ,hemen altına zincir yapılşıyla 2 li zincir yapıyoruz ucuna yaptığımız zili adibinden düğümleyerek tutturuyoruz. zincirin yanına düğüm yaparak alta iniyoruz diğer zinciri yapıp aynı şekilde diğer zili takıyoruz ve yine alta inib ilk yaptığımız yaprağın aynısını yapıyoruz.

  Zilin ortasını göremiyorum göremediğim için kendi fikrimle birşey yapıcam yapılışı aynımı bilemem ama görüntüsü aynı olucak.
  Zili aşşağıya doğru ters çeviriyoruz iç kısmına 2 pırpır yapıyoruz bu pırpırların birine bir düğüm yapıyoruz zilin dişindan görünecek uzunlukta ip bırakarak diğer pırpıra düğüm yapıyoruz ters çevirerek tekrara geri dönüyoruz geldiğimiz düğüme dönerek aynı boyutta ip yaıyoruz aynı işlemi tekrarlayarak aynı boyutta 4 ip yapıyoruz ucuna da farklı renkte iple 3 minik pırpır yapıyoruz.

  Çok anlaşılır olmadığının farkındayım resim olmadan sadece yazıyla anca bukadar anlatabildim mefruşat kursuna başladığım için resimli anlatım yapmaya vakit bulamıyorum kusura bakmayın arkadaşlar ...

  İğne oyası zil örneği yapılışı resimli anlatım -iğne oyası zil örneği tekniği Mumine Forum

 2. #2
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  Reklam
  her şeyden önce ilginize teşekkür ederim iğne oyasında pano için uzun yaprak yapımını görmek istiyorum 3. #3
  Kayıtsız Üye
  Misafir
  oyaların yapılışını görmek istiyorumigneoyasınınyapılışı,  iğne oyası top yapımı,  iğne oyası top yapılışı,  iğne oyası tavşan kulağı,  iğne oyasında tavşan kulağı nasıl yapılır,  iğne oyası zil tekniği,  iğne oyasında tavşan kulağı yapılışı