Soru ve Cevaplarla İslam ile Namaz Soruları Forumundan Erkekler cuma namazından çıkmadan kadınlar öğle namazını kılamaz mı? Hakkında Kısa Bilgi.
 1. #1
  Kıdemli Üye
  Üyelik tarihi
  16 Şubat 2009
  Mesajlar
  2.171  Erkekler cuma namazından çıkmadan kadınlar öğle namazını kılamaz mı?


  Erkekler cuma namazından çıkmadan kadınlar öğle namazını kılamaz mı?

  Soru

  Erkekler cuma namazından çıkmadan kadınlar öğle namazını kılamaz mı?

  Cevap

  Değerli Kardeşimiz;
  Cuma namazı sadece erkeklere farzdır. Kadınlar Cuma günleri diğer günlerdeki gibi öğle namazını kılarlar. Onlara Cuma namazı farz olmadığından Cuma cemaatini beklemelerine gerek yoktur. Ezan okunduktan sonra öğle namazını kılarlar. Bu vesile ile bir hususu da belirtelim: Hasta, yolcu ve âmâ gibi kendilerine Cuma namazı farz olmayan erkeklerin öğle namazını, Cuma namazı kılındıktan sonra kılmaları müstehaptır. Çünkü o vakte kadar hasta iyileşebilir, yolcunun sefer süresi sona erebilir.
  Selam ve dua ile...
  Sorularla İslamiyet

  Erkekler cuma namazından çıkmadan kadınlar öğle namazını kılamaz mı? Mumine Forum

 2. #2
  Özel Üye
  Üyelik tarihi
  27 Nisan 2014
  Mesajlar
  3.618
  Reklam
  Diğer vakitlerde olduğu gibi ezanın okunması ile vakit girmiş demektir. Bu nedenle ezan okunur okunmaz cuma günü de dahil namaz kılınabilir.erkekler cuma namazından çıkmadan kadınlar öğle namazı kılabilir mi,  kadınlar cuma günü öğle namazını ne zaman kılar,  erkekler cuma namazından çıkmadan kadınlar namaz kılabilir mi,  erkekler cumadan çıkmadan kadınlar namaz kılabilir mi,  cuma günü kadınlar öğle namazını ne zaman kılar,  kadınlar cuma günü öğlen namazını ne zaman kılar,  erkeklerin cuma namazından çıkmalarını beklemeden kadınlar öğle namazını kılabilirler mi